Predstava je nastala u suradnji Udruge za rad s mladima Breza i Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u sklopu projekta Patuljci dolaze ovdje.
Ovo je priča o našem gradu. I o vašem. Čak i ako moj i vaš grad nisu isti. Ovo je priča o svakom gradu. O gradu koji raste tako da ga vole njegovi stanovnici. Grad o kojem pričam je Osijek, a u njega sam ja došao davno, davno …
U Mađarskoj je studirao kazališnu teoriju i povijest kazališta. Usavršava se u lutkarstvu i lutkarskim tehnikama u Budimpeštanskom lutkarskom kazalištu gdje u dvije godine izučava tehnike i tradicije mađarskog lutkarstva, te tamo i režira svoju prvu lutkarsku predstavu. Uz lutkarske, režirao je i predstave dramskog repertora te radio dramu i dokumentarne filmove. Bavio se i dramskom pedagogijom kao voditelj dramskih skupina u Hrvatskoj i Mađarskoj. Posljednjih godina bavi se osmišljavanjem i provedbom programa regionalne suradnje i manjih neovisnih produkcija. Objavljena su mu dva dramska teksta, a s mađarskog je preveo i uredio dramu Lirika i Epika.
Nakon života u Zagrebu, Budimpešti i Veszpremu, novi dom pronašao je u selu Kopačevo nedaleko Osijeka, gdje nastoji raditi na stvaranju društveno-odgovornog kazališta i kombinirati svoj kazališni rad sa životom u prirodi i uz nju. U Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića režirao je uspješne predstave Pale sam na svijetu i Cik Cak.
Boris Sekulić rođen je 1989. godine u Osijeku gdje je završio i srednju školu za primijenjenu umjetnost i dizajn. Trenutno je apsolvent na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci, smjer kipartsvo i scenografija. Djeluje na više područja vizualnih umjetnosti, te je za svoj rad više puta i nagrađivan. Izlagao je na brojnim skupnim i nekoliko samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Veliki je zaljubljenik u kazalište, a od 2011. godine počinje aktivno djelovati i kao scenograf, kostimograf i autor maski u raznim kazalištima u Hrvatskoj. Živi u Zagrebu, a radi tamo gdje ima posla.
Anita Valo rođena 09.04.1971. u Minhenu, autorica je glazbe i interpretatorica, članica Porinom nagrađenog sastava Meritas, koji trenutno priprema svoj peti album. Najmlađe je dijete iz glazbeno nadarene obitelji, te nastupa od pete godine života. Pohađa Glazbenu gimnaziju u Minhenu (instrument klavir) i privatnu školu SAE – School Audio Engineering (za tonskog majstora). Svira nekoliko instrumenata.
Pjesma grupe Meritas “Još jednom” najavljuje prvijenac Igora Mirkovića, dugometražni igrani film „Noćni brodovi“, a godinu nakon pjesma je nominirana za diskografsku nagradu Porin u kategoriji za najbolju originalnu vokalnu ili instrumentalnu skladbu za kazalište, film i/ili tv. Pjesma “Voljet ću te sutra” na portugalskom (“O canto de Iemanja”) se izvodi u predstavi Femme Fadal. Pjesma “Odjednom ti” (suradnja s Masimom Savićem) prepjevana je na poljskom jeziku (“Podejrzani zakochani”) te predstavlja uvod u istoimeni film. Meritas su autorice gotovo svih skladbi na albumu “Voyage”, glazbenom putovanju na četiri jezika Jelene Radan.
Suradnja s Udrugom Breza kroz glazbene radionice s djecom i mladima na manifestaciji Zemlja bez granica zaokružuje se 2013. njihovim dječjim albumom Mjesto za mene.
Na predstavi “Ovdje u gradu” asistira joj Meri Jaman, kolegica-autorica iz grupe Meritas.
O predstavi
- Đorđe Dukić
- Ivica Lučić
- Inga Šarić
- Snježana Ivković
- Edi Ćelić
- Lidija Kraljić
- Martina Stjepanović
- Justina Vojaković-Fingler
- Autori teksta Ivan Kristijan Majić i Jelena Radan
- Redatelj Ivan Kristijan Majić
- Scenograf i kostimograf Boris Sekulić
- Glazba Anita Valo (Meritas)
- Asistentica redatelja Inga Šarić
- Voditelj tehničke službe Siniša Ardalić
- Inspicijent Zdenka Kovaček
- Majstor tona Dražen Golubić
- Majstor rasvjete Igor Elek
- Majstor pozornice Zoran Grkinić
- Pozornički tehničar Tihomil Čakalić
- Izrada scenografije Boris Sekulić i Siniša Ardalić
- Izrada kostima Maja Marković
- Izrada elektro instalacija Anto Aračić